Luteina

Luteina – własna referencja

Jak chcesz mieć dobry wzrok dbaj o niego systematycznie,  w naszej Rodzinie Luteina jest zawsze pod ręką…. od kilkunastu lat!

Od momentu, kiedy Tata mój zachorował na zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) zaczęliśmy wgłębiać się w temat i szukać przyczyny powstawania tej choroby. Najważniejszą rzeczą była pomoc i profilaktyka, aby ta choroba nie powtórzyła się u innych członków rodziny. Lekarz zalecił mojemu tacie Luteinę z zeaksantyna i stosowaliśmy ją przez cały okres trwania choroby. Wiadomo, przy tej chorobie cudów nie ma, ale można liczyć na „cuda” jak zacznie się wcześniej o tym myśleć i dbać o wzrok. Mama moja, ponieważ miała bardzo słaby wzrok i nosiła okulary korekcyjne Plusy +6 zdecydowała się na duże dawki Luteiny, aby zatrzymać pogarszający się wzrok.

Co się okazało…?

Mama moja po roku zauważyła, że okulary jej nie pasują i myślała, że wzrok jej się znowu pogorszył. Miłe było zdziwienie jak po badaniu okazało się, że jest już korekcja +4 i faktycznie, szkła trzeba było zmienić, ale na słabsze. Po upływie 2-3 lat następowała dalsza poprawa i obecnie ma +3,5 i jest prze szczęśliwa. Mama moja ma w tej chwili 82 lata.

Z badań naukowych wynika, że wzrok można uchronić przed osłabieniem i poprawić, zapewniając organizmowi odpowiednią ilość karotenoidów. Neutralizują one wolne rodniki, czyli związki niekorzystnie wpływające na wzrok. Obecnie wszechobecne niebieskie, sztuczne światło przenikania i penetruje ludzkie oko jeszcze głębiej niż światło ultrafioletowe (UV). Wiemy również, że światło niebieskie emitowane jest przez monitory komputerów, tabletów i smartfonów niszczą nasz wzrok.

Badania naukowe wskazują również, że przyjmowanie luteiny oraz zeaksantyny może pomóc w zapobieganiu rozwojowi starczego zwyrodnienia plamki żółtej. W zasadzie nie mamy innego wyjścia, powinniśmy systematycznie ją stosować, jeżeli chcemy korzystać z dobrodziejstw rozwoju cywilizacji, korzystać z telefonów komórkowych, komputerów, gdzie wzrok jest obciążany, narażony nawet czasem przez kilkanaście godzin dziennie.

Życzę Państwu powodzenia w systematyczności.. i polecam produkt https://imarmed.pl/100/283/669,lutein+plus.html

 

Iwona Andrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

www_ikona

Nasze serwisy

Szukaj na stronie