Czosnek nadal skuteczny

Czosnek w medycynie ludowej używany był do leczenia chorób zakaźnych, owrzodzeń i trudno gojących się ran. Używano go również jako przyprawę w kuchni oraz jako amulet do odganiania złych mocy. W okresie zarazy był podstawą do leczenia przeciwepidemicznego oraz do nacierania skóry.

Czosnek jest bardzo ciekawą rośliną, ponieważ był skuteczny, jest skuteczny i prawdopodobnie będzie skuteczny w swoim działaniu przeciwbakteryjnym, mimo, iż bakterie uodparniają się na wiele, żeby nie powiedzieć wszystkie antybiotyki. Można by było się pokusić i powiedzieć, że czosnek już nie powinien działać co najmniej od setek lat, ponieważ bakterie są na tyle ”inteligentne”, że powinny rozszyfrować jego strategię i się uodpornić. Co się okazuje? Czosnek nadal skutecznie działa. Naukowcy stwierdzili, iż ten sam czosnek przechodzi sam w sobie zmiany w środowisku w którym rośnie, nie zmieniając smaku.

Jakie ma działanie czosnek?

• Przeciwbakteryjne wobec bakterii Gram dodatnich i Gram ujemnych – około 63 groźnych obecnie atakujących szczepów bakterii w tym Helicobacter Pylorii.
• Bardzo silne działanie przeciwgrzybiczne w przewodzie pokarmowym i układzie moczowo – płciowym.
• Zawarte w czosnku związki lotne siarkowe, wykazują skuteczne działanie w drogach oddechowych. Związki przedostając się do płuc wraz z powietrzem działają bakterio i wirusobójczo.
• Czosnek zmniejsza napięcie mięśni gładkich jelit, oskrzeli (spasmolyticum), ścian drobnych naczyń krwionośnych, powodując udrożnienie oraz lepsze dotarcie związków czosnku do miejsc w których ma zadziałać.
• Czosnek wykazuje działanie na pierwotniaki oraz przeciwwirusowe między innymi na Herpes Simplex tzw. opryszczkę oraz działanie przeciwdrobnoustrojowe. Zawarta w czosnku Allicyna i Ajoen zabija grzyby drożdżopodobne, grzyby Candida Albicans, dermatofity oraz grzyby pleśniowe. Allicyna działa również na ślimaki, które są pośrednim żywicielem pasożytów z gatunku motylica wątrobowa( Fasciola Hepatica). Ajoen radzi sobie również z tak agresywną bakterią jaką jest Escherichia coli.

Sam czosnek do stosowania codziennego w naszej kuchni jest w zasadzie nie możliwy, ze względu na jego aromat w wydychanym przez nas powietrzu, oraz niewielką ilość zawartych w nim związków lotnych, które błyskawicznie przedostają się do powietrza.

Forma CaliVita posiada bardzo dobry czosnek Garlic Caps z pietruszką, który dzięki wysokiej zawartości związków lotnych oraz zawartego w sobie selenu, ma silne działanie lecznicze oraz profilaktyczne. Warto się w niego zaopatrzyć i mieć w każdej chwili pod ręką. Dodatkowo do wzmocnienia odporności polecam witaminę C 300 z dużą dawką bioflawonoidów. Czosnek zawsze warto mieć przy sobie np. w samochodzie,torebce, aby od razu zastosować, jeżeli pojawi się przy nas roznosiciel przeziębienia! – to działa!
Linki do produktów:Garlic CapsWitamina C 300

Najciekawsze komentarze (opisz poniżej i wyślij) na temat czosnku, a może smaczne i skuteczne nalewki czosnkowe zostaną nagrodzone suplementem…..

Wszyscy czekamy!

Iwona Andrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

www_ikona

Nasze serwisy

Szukaj na stronie