Oczyszczanie wątroby

Oczyszczenie wątroby   wg dr Huldy Regehr Clark, oparte na osobistym doświadczeniu. Bardzo ważne dla Pana, aby tą kuracje zastosować przed zakończeniem opakowania ParaProtex, czyli żeby Panu zostało 12 tabletek na ostatnie dwa dni kuracji – czyli koniec kuracji i etapu. Powtórzymy tą kuracje przy następnym ParaProtexie.

Od jednego z najważniejszych organów naszego ciała – wątroby, oczyszczalni naszego organizmu, zależy stan naszego zdrowia  oraz pracy:

 • serca,
 • przewodu pokarmowego,
 • organów trawiennych,
 • nerek,
 • mózgu,
 • układu limfatycznego,
 • systemu nerwowego oraz stan naszej psychiki.

Co może być powodem złego stanu wątroby?

 • spożywanie mieszanych produktów jak tłuszcze plus nadmierne ilości węglowodanów, które są powodem nadprodukcji cholesterolu odkładanego w układzie krwionośnym i wątrobie,
 • nadużywanie alkoholu,
 • stres,
 • nadmiar spożytych konserwantów,
 • nadużywanie leków,
 • zaparcia,

W oczyszczaniu wątroby skuteczny jest preparat  Liver Aid  Najlepsza kuracja jest to okres trwający 3 miesiące, dawki w zależności od problemów zdrowotnych oraz schorzeń towarzyszących.  Zanieczyszczona wątroba złogami toksycznymi i cholesterolowymi, działa niekorzystnie  na serce, nerki, trzustkę, co z kolei powoduje rozwój różnych schorzeń cywilizacyjnych.
Oczyszczanie wątroby to prawdziwa odnowa  biologiczna całego organizmu , tak  jak generalne sprzątanie mieszkania.

Jak przeprowadzić kurację i o czym pamiętać ?

 • W czasie kuracji należy starać się być spokojnym i rozluźnionym.
 • Zastosuj preparat oczyszczający Para Protex oraz Liver Aid w dalszej kuracji.( wg konsultacji)
 • Strach z powodu pierwszej kuracji oczyszczającej może powodować skurcze przewodów żółciowych podczas oczyszczania, co może trochę pogorszyć samopoczucie –  nie ma potrzeby się bać!
 • Osoby które mają usunięty woreczek żółciowy winny je robić bezwzględnie, aż do usunięcia wszystkich złogów – powtarzając cykl co dwa tygodnie, a potem co pół roku.
 • Kurację oczyszczania przeprowadzaj tylko wówczas, gdy organizm nie jest osłabiony (grypa, przeziębienie, menstruacja).

Oczyszczanie wątroby z kamieni znacznie poprawia trawienie będące podstawą dobrego zdrowia. Znikają alergie, ból ramion i karku, nastąpi lepsze samopoczucie i więcej energii.  Wątroba każdego z nas może mieć około 2.000 kamieni.  Należy wielokrotnie oczyszczać wątrobę z częstotliwością dwutygodniową lub miesięczną , do momentu gdy nie pojawią się już kamienie.

Staraj się przestrzegać opisanych poniżej zasad postępowania w sposób rygorystyczny.

PRZYGOTOWANIE

Uwaga! Przed kuracją oczyszczania wątroby wskazana jest kuracja przeciw pasożytom, która polega na zastosowaniu preparatu Para Protex . Kuracja  i dawkowanie preparatem Para Protex wg konsultacji  dobranej odpowiednio dla każdej osoby pod kątem wagi, wieku i  schorzeń. Po zakończonej kuracji, dobrze jest powtórzyć kuracje ParaProtex-em, ustalamy indywidualnie.

Po kuracji przeciw pasożytom  i p/ grzybiczej  jesteś gotowy do oczyszczania wątroby.
Zestaw składników:

 • 4 łyżki stołowe soli gorzkiej (siarczan magnezu zakupiony w aptece)
 • olej z oliwek – 1/2 szklanki (125 ml.)
 • 1-2 czerwone grejpfruty na sok (1/2 do 3/4 szklanki)
 • Hepatil lub Nospa
 • słomka do picia (można bez), słoik o pojemności 1/2 litra z pokrywką.

Czas kuracji to dwa dni…  Kurację najlepiej zaplanować z piątku na sobotę (możesz jednak wybrać inne dni). Należy ściśle przestrzegać podanych godzin – etapów kuracji.

Pierwszego dnia  kuracji unikaj przyjmowania leków i witamin, które mogą zakłócać proces kuracji. Na dzień przed oczyszczaniem przerwij inne kuracje. Zjedz śniadanie, ale bez tłuszczu. Proponowany jadłospis to: chleb, miód, kasza bez tłuszczu, dżem, owoce, gotowane jarzyny, ziemniaki, płatki na wodzie (wszystko bez mleka i tłuszczu). To pozwoli nie obciążać wątroby pracą, cała energia skierowana zostanie na jej oczyszczanie. Możesz jeść i pić do godziny 14.00.

Godzina -14.00

 • Od godz. 14.00 nie jedz i nie pij.
 • Jeśli złamiesz tę zasadę możesz poczuć się źle w trakcie kuracji.
 • 4 łyżki soli gorzkiej rozpuścić w naczyniu z 3 szklankami wody(750 ml). Z tej ilości otrzymasz 4 porcje roztworu do picia po 3/4 szklanki (po ok. 180 ml).

Godzina-18.00

Wypijasz pierwszą porcję rozpuszczonej soli gorzkiej. To jest 3/4 szklanki dla wrażliwych proponuję kilka kropli cytryny lub grejpfruta.

Godzina – 20.00

Wypijasz drugą porcję soli gorzkiej (3/4 szklanki). Sól gorzka spowoduje oczyszczanie jelit. Możesz odwiedzić toaletę.

Godzina – 21.45

Wlej 1/2 szklanki (125 ml) oleju z oliwek do słoiczka z pokrywką. Wyciągnij sok z grejpfrutów w ilości 1/2 do 3/4 szklanki i przecedź go. Można dodać trochę soku z cytryny. Wlej sok oraz oliwę do słoiczka, dobrze wymieszaj. Do godziny 22.00 przygotuj łóżko, kładąc więcej niż zwykle poduszek pod głowę.  Wcześniej weź wieczorną toaletę. Rozgnieć 3 tabletki Para Protex.

Godzina – 22.00

Stojąc przy łóżku, połykaj rozgnieciony Para Protex,  popijając miksturą ze słoiczka, bardzo powoli nie stresując się. Wypij zawartość w ciągu 5 do  15 minut (osoby starsze do 15 minut). Połóż się na plecach – głowa wysoko na poduszkach. Tak poleż w bezruchu 20-30 minut. Powodzenie kuracji zależy od tego aby leżeć w bezruchu i spokoju. Myśli skieruj ku przesuwającym się kamieniom. Można odczuwać przesuwające się kulki wychodzące z wątroby.

Nie musisz  obawiać się bólu, ponieważ sól gorzka otworzyła drogi żółciowe.

Godzina – 6.00 rano

Nastaw budzik na 6.00 po to by wypić 3 szklankę soli. Możesz nadal kontynuować leżakowanie, ale możesz poruszać się w mieszkaniu. Przygotuj w toalecie miskę z wodą, aby oddawać do niej zawartość jelit – wielokrotnie. To co pływa na powierzchni to są różne złogi, jak również kamienie wątrobowe-cholesterolowe koloru od zielonego do brązowego. Tak będzie za każdym razem. Końcowa faza to wydzielanie zielonej sieczki.

Godzina – 8.00 rano

Ostatnia szklanka soli gorzkiej. Możesz położyć się do łóżka. Nadal korzystaj z miski, (możesz użyć plastikowej łyżki lub małego siteczka i zebrać swój stolec do słoiczka, zrobić zdjęcia, aby obudzić wiarę w niedowiarkach.  Po około następnych 2 godzinach kuracja jest zakończona – prawda, że trwała krótko, bez większego wysiłku fizycznego i finansowego, za to z umiarkowanym opanowaniem stresu.

Dla bardzo nerwowych proponuję produkt Rhodiolin  – pierwszego dnia o godzinie 14.00 – 2 kapsułki i o 20.00 – 2 kolejne kapsułki.

Posiłki po kuracji:

 • Soki z wyciśniętych owoców jak pomarańcza, grejpfruty, cytryny (mogą być z miąższem), po 30 minutach zjedz trochę owoców.
 • Po godzinie zjedz lekki posiłek.
 • Produkty zawierające tłuszcze zjedz po 2-3 godzinach.
 • Aby uzupełnić wypłukaną florę bakteryjną z układu pokarmowego przez kilka tygodni używaj produkt AC-Zymes 3×2 kapsułki (są to bakterie acidofilne).

Reakcje podczas kuracji
Po wypiciu pierwszej lub drugiej szklanki soli gorzkiej może po 2 godzinach (zależy od organizmu) wystąpić pierwsze rozwolnienie, tym się nie przejmuj, najważniejsze jest to, co wydalasz dnia następnego. Bo to jest to co przynosiło ci wiele problemów zdrowotnych. Po oczyszczeniu w pierwszej fazie poczujesz dopływ energii sił witalnych. Po zakończeniu wszystkich etapów, kiedy wątroba całą swą powierzchnię będzie oczyszczała krew, poczujesz witalność młodego człowieka.

Pamiętaj!
Wydalane kamienie wątrobowe i żółciowe z naszego organizmu różnią się kolorem i kształtem. W większości są intensywnie zielone, mogą być również brązowe, białe lub jako piana – jest to cholesterol w postaci kryształków, który jeszcze nie został przekształcony w kamienie.

Ważne
Po wielokrotnym oczyszczaniu obniża się ciśnienie krwi. Ciągłe używanie produktów Omega-3, oraz Lecytyny powoduje usuwanie cholesterolu z układu krwionośnego do wątroby (fabryki chemicznej naszego organizmu). Jest to metoda zapobiegająca powstawaniu miażdżycy, a w konsekwencji unikania interwencji chirurgicznych.

Zalecenia
Dla osób z nadciśnieniem i miażdżycą gorąco polecam oczyszczanie wątroby, oraz stosowanie preparatów wysokiej jakości, liofilizowane, posiadające  międzynarodowe znaki jakości .

Dawkowanie i dobór  suplementów po konsultacji

 • Andrys Iwona telefon 604477776
 • Agata Hempolińska Nowik telefon 693158185

mgr edukacji zdrowotnej specjalista ds. diety, zielarz, naturopata, psychogenetyk  Iwona Andrys

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kuracja nie zastępuje porady lekarza.

Iwona Andrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

www_ikona

Nasze serwisy

Szukaj na stronie